Huba, ktorá spôsobuje tento stav, miluje teplé a vlhké prostredie

Čokoládový sirup: jedna unca môže obsahovať 26 mg.

Čokoládová tyčinka: jedna unca tmavej čokolády má približne 24 mg.

Bezpečnejšie alternatívy

Aké ďalšie možnosti vám pomôžu prekonať deň a poskytnúť bezpečnú alternatívu pre vaše dieťa? Našťastie existuje nádej, že vám dodá potrebnú energiu.

Voda: Vaše telo potrebuje vodu na tvorbu energie. Dôvodom, prečo ste unavení, je často to, že ste dehydrovaní.

Časté zdriemnutie: Krátke zdriemnutie v trvaní asi 20 minút vám môže pomôcť dostať sa z vyčerpania.

Pochutiny s vysokým obsahom bielkovín: bielkoviny sú nevyhnutné pre tvorbu energie.

Pohybujte sa: aj keď to môže znieť neintuitívne, keď ste už unavení, vstávanie a pohyb, ako napríklad ľahké prechádzky, vám môže dodať príjemnú energiu.

Splodiť dieťa je pre ženské telo náročná práca a nie je nezvyčajné, že sa v tomto období cítite unavení. S novými výskumnými štúdiami, ktoré podporujú účinky konzumácie kofeínu počas tehotenstva na dieťa, môže byť bezpečnejšou možnosťou úplne prestať piť kofeín. Podľa súčasných odporúčaní by tehotné ženy nemali konzumovať viac ako 200 mg kofeínu denne. Čítaním výživových štítkov si uvedomte zložky vo svojich potravinách a nápojoch a vždy hrajte na bezpečnú stranu, čím menej je lepšie.

Väčšina ľudí si užíva relax, ktorý prichádza s vírivkou alebo saunou. Jedna otázka, ktorú má väčšina tehotných žien, je, či sú alebo nie sú v tomto kritickom období v bezpečí. Problém pochádza z vysokých teplôt a účinkov, ktoré by to mohlo spôsobiť pre matku a plod.

Kľúčové veci:

  • Počas tehotenstva sa zvyčajne odporúča vyhýbať sa horúcim teplotám víriviek, sáun a juacuzzi.
  • Hoci je potrebné vykonať ďalší výskum, obavy sa týkajú možnosti vrodených chýb plodu.
  • Riziká sa zvyšujú s vyššími teplotami a dlhším časom stráveným pri vyšších teplotách.
  • Bezpečnejšou možnosťou je teplý kúpeľ vďaka prirodzenému ochladzovaniu vody a schopnosti udržať hornú časť tela vonku.

Sú bezpečné počas tehotenstva?

Nie je nič také, ako keď vás bolia svaly alebo si chcete oddýchnuť, napustiť si vírivku alebo si užiť paru v saune. Na internete môže byť veľa protichodných informácií. Bohužiaľ, je potrebné vykonať ďalší výskum, kým bude možné nájsť definitívnu odpoveď na túto otázku.

Americká akadémia pôrodníkov a gynekológov a Organizácia teratologických informačných služieb vyjadrujú znepokojenie nad týmto problémom.

Obaja odporúčajú nepoužívať vírivky alebo sauny kvôli obavám, keď telesná teplota tehotných žien stúpne nad 102 stupňov Fahrenheita. Keď sa vaše telo zvýši na túto teplotu, u tehotných žien to môže spôsobiť vrodené chyby plodu.

Ďalším problémom je riziko dehydratácie z tepla. V dôsledku vysokých teplôt sa môžete prehriať, čo má za následok silné potenie a rýchly pulz. Nadmerné potenie vedie k strate tekutín v tele. Ak nenahrádzate to, čo ste stratili, budete nakoniec dehydratovaní.

Dostatočná hydratácia počas tehotenstva je rozhodujúca pre blaho matky aj plodu. Plodová voda , ktorá hrá kľúčovú úlohu vo vývoji plodu, je ovplyvnená hydratáciou.

Vzťahuje sa tento problém na vírivky, sauny a kúpele?

Najlepšie sú teplé kúpele

Pravdepodobne najbezpečnejšou metódou pre tehotné ženy, ako si užiť teplejšiu vodu, by bol teplý kúpeľ. Uistite sa, že voda nie je horúca a že môžete pohodlne sedieť.

Táto metóda umožňuje hornej polovici tela zostať mimo vody, čo vám pomôže udržať sa v chlade.

Tip pre budúce matky Ponechajte si v kúpeľni otočný ventilátor, ktorý vám pomôže udržať miestnosť chladnejšiu. Uistite sa, že nie je zapojený nikde vo vašej blízkosti. Tiež majte v blízkosti chladnú handričku, aby ste si ju mohli dať na hlavu alebo dokonca na hruď, aby ste sa ochladili. Nezabudnite si vziať pohár ľadovej vody, aby ste si udržali hydratáciu!

A čo sauny?

Sauny využívajú na prehriatie miestnosti suché teplo alebo paru. V saune môžu teploty stúpnuť na 176 stupňov Fahrenheita alebo vyššie, čo spôsobí zrýchlenie pulzu a potenie.

Mohlo by vás toto potenie schladiť? Možno. Stále sa však budete prehrievať, preto je najlepšie sa v tehotenstve saune vyhýbať.

A čo vírivky alebo jacuzzi?

Americká akadémia pôrodníkov a gynekológov tvrdí, že je najlepšie, ak tehotné ženy nepoužívajú vírivku alebo jacuzzi na začiatku tehotenstva, pretože existuje možnosť rizík súvisiacich s vývojom plodu.

Kúpele a jacuzzi používajú veľmi horúcu vodu na udržanie veľmi vysokej teploty. Takže budú neustále ohrievať a vypúšťať https://dietoll-official.top/sk/ studenú vodu.

Tip pre budúce mamičky Vírivky sú naprogramované tak, aby dosiahli určitú teplotu. Ak nie ste na začiatku tehotenstva a pred použitím vírivky ste sa porozprávali so svojím lekárom, skúste nastaviť teplotu na nižšiu hodnotu a obmedziť čas strávený v nej.

Existuje časový limit na použitie?

Čas je dôležitý, pokiaľ ide o to, ako dlho môžu tehotné ženy sedieť vo vírivke alebo saune. Ľudské telo môže zvýšiť teplotu vo veľmi krátkom čase. Dosiahnutie prahu 102 stupňov Fahrenheita trvá asi 10 až 20 minút.

Niektorí ľudia sa počas tohto krátkeho času nemusia ani začať cítiť nepohodlne, preto je najlepšie obmedziť čas strávený vo vode pod 10 minút. Aj keď úplne sa im vyhnúť, najmä počas prvého trimestra, je ideálne.

Jedna štúdia naznačuje, že tehotné ženy, ktoré používajú vírivku viac ako raz a po dlhú dobu, majú zvýšené riziko vrodených chýb . Táto téma si však vyžaduje ďalší výskum.

o čo ide?

Sauna alebo vírivka sú zlé v tehotenstve, konkrétne na začiatku tehotenstva alebo v prvom trimestri, pretože to je obdobie, kedy sa plod vyvíja.

Vyvíjajúci sa mozog je citlivý na vysoké teploty a existuje potenciál pre vývojové a genetické abnormality, keď sa teplota jadra matky príliš zvýši.

Tieto typy defektov sa nazývajú defekty neurálnej trubice . Sú to vrodené chyby v mozgu, chrbtici alebo mieche plodu a vyskytujú sa v prvom mesiaci tehotenstva.

Ďalšia štúdia naznačila, že vystavenie extrémnemu teplu môže spôsobiť srdcové chyby u plodov, keď sú vystavené počas prvého trimestra.

Navyše, vystavenie vysokým teplotám, aké sa vyskytujú v saune alebo vírivke, vyvoláva obavy z potratu. Jedna štúdia, ktorá skúmala tehotné ženy vystavené horúcej vani alebo jacuzzi na začiatku tehotenstva, zistila, že môže existovať riziko potratu.

Zistili tiež, že riziko potratu sa zvyšuje s vyššími teplotami a dlhším časom namáčania. To znamená, že šanca na potrat sa zvýšila s teplejšou vodou a dlhším časom stráveným v týchto podmienkach. V budúcich štúdiách je však potrebné vykonať ďalší výskum.

Väčšina zdravotníckych pracovníkov nalieha na opatrnosť pri používaní víriviek alebo sáun, pretože existujú dostatočne významné dôkazy, že vysoké teploty z víriviek a sáun môžu spôsobiť problémy vo vyvíjajúcom sa plode. Existujú spôsoby, ako toto riziko znížiť úpravou teplôt strojov a obmedzením času stráveného v nich. Bezpečnejšie je však v tehotenstve vôbec nepoužívať vírivku či saunu a zostať v príjemnom teplom kúpeli na relaxáciu.

Vaginálna drozd je plesňová infekcia, ktorá je bežnejšie známa ako kvasinková infekcia. Aj keď sú plesne, baktérie a iné choroboplodné zárodky na ženskom tele normálne, ak sú spustené dokonalými podmienkami prostredia, môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy, vrátane vaginálnej afty, ktorá spôsobuje bolesť a nepohodlie, čo spôsobuje, že niektoré z vašich obľúbených činností sú namáhavé.

Kľúčové veci:

  • Vaginálna drozd je stav spôsobený hubou, ktorá sa nachádza na ženskom tele, kým nedostane šancu spôsobiť zmätok.
  • Huba, ktorá spôsobuje tento stav, miluje teplé a vlhké prostredie.
  • Prenos tohto stavu je nepravdepodobný cez vodu.
  • Ak máte vaginálny aft a chcete navštíviť vírivku, saunu alebo bazén, možno budete chcieť zdržať sa, kým sa stav nevyrieši.

Napríklad užívanie si relaxačnej vírivky, sauny alebo bazéna s aktívnou infekciou môže vytvoriť dokonalú Petriho misku.

Mať vaginálny aft, tiež známy ako kvasinková infekcia, nie je nič príjemné. Ženy pociťujú hrozné príznaky vaginálnej afty v dôsledku premnoženia Candida albicans, huby. Tento stav je veľmi bežný pre ženy, najmä pre špecifické populácie, a má tendenciu prosperovať v teplom a vlhkom prostredí.

Vaginálna afta – keď idete do SPA:

Ak ste žena, ktorá má rada teplé teploty vo vírivke alebo saune, možno sa pýtate, či môžete stále tráviť čas vyhrievaním sa v týchto spoločných kúpeľoch, keď máte vaginálny aft.

Krátka odpoveď je nie. Najlepšie je vyhnúť sa tráveniu času vo vírivkách, bazénoch alebo saunách s aktívnou kvasinkovou infekciou. Aj keď pravdepodobnosť, že by ste mohli nakaziť niekoho iného, ​​je nízka, tieto vlhké a zaparené miesta vám nepomôžu v boji s vaginálnym aftom.

Pozrime sa hlbšie na to, prečo tieto problémy predstavujú potenciálne problémy.

Účinky sáun a víriviek

Vírivky a sauny sú ideálnym miestom pre otravné kvasinkové infekcie, ktoré spôsobujú zmätok. Toto horúce a vlhké prostredie totiž vytvára ideálne podmienky na rozmnožovanie a množenie húb.

Je však malá šanca, že by sa vaginálny aft preniesol v horúcej vani alebo vo vode. Preto je nepravdepodobné, že by obyčajná návšteva vírivky spôsobila kvasinkovú infekciu. Huba Candida albicans je oportunistická a zvyčajne žije na ľudskom tele bez toho, aby spôsobovala problémy. Inými slovami, ak existuje otvorená brána na šírenie alebo aktiváciu, využije situáciu.

Ak však máte škvrnu na svrbiacej alebo zlomenej koži, horúce teploty zo skoku do vírivky alebo sauny môžu spôsobiť zosilnenie infekcie – ale nespôsobí to prepuknutie.

Plávanie v bazénoch so studenou vodou

Dostať sa do príjemného studeného bazéna v horúcom letnom dni je tak osviežujúce.

Contents