Dokonca aj pred otehotnením môžete riešiť akékoľvek problémy alebo obavy.

Vaught od začiatku priznal chybu. V nedávnom rozhovore pre The Tennessean povedala, že „neľutuje, že povedala pravdu“.

Sestry na celoštátnej úrovni sledujú výsledok prípadu a Ramsey verí, že má potenciál mať mrazivý účinok na pracovníkov, ktorí by inak hovorili o problémoch s bezpečnosťou pacientov, ktorých si všimnú. w-loss-website.com

"Veci to vráti späť, pretože ľudia nebudú hovoriť tak pohotovo ako ona," povedal Ramsay.

Je tiež dôležité, aby pacienti a ich rodiny boli ochotní vyjadrovať svoje obavy a klásť otázky sestrám a lekárom, povedala Melissa Mullamphy, blogerka z Holmes, New York, ktorá sama vydala knihu, v ktorej podrobne popisuje svoje úsilie orientovať sa v lekárskom systéme počas zápasu svojej matky s rakovina.

Vyzýva pacientov a ich rodiny, aby sa pýtali na lieky, počet zamestnancov a plány liečby, a odporúča, aby preskúmali stupne bezpečnosti pacientov v nemocniciach na verejných webových stránkach, ako je CMS Hospital Compare alebo na súkromných webových stránkach.

"Existujú spôsoby, ako môžete ochrániť svojich blízkych," povedal Mullamphy. "Musíte byť asertívny a musíte klásť ťažké otázky."

Prispieva: Mariah Timms, USA TODAY Network.

Ken Alltucker je na Twitteri na adrese @kalltucker alebo mu možno poslať e-mail na adresu alltuck@usatoday.com.

"V tehotenstve je vaše telo takmer vedeckým experimentom. Denne dochádza k zmenám – mení sa vaše brucho, menia sa vaše nohy, menia sa vaše žily, mení sa samotná krv, ktorá prúdi cez vaše žily," hovorí Dr. Jennifer Wu, OB-GYN at Nemocnica Lenox Hill . "Väčšina pacientov očakáva tieto zmeny, ale rozsah zmien nemusí vedieť."

Mnohí si neuvedomujú, že určité vplyvy môžu byť celoživotné. Genetika, veľkosť dieťaťa a existujúce rizikové faktory zohrávajú úlohu, ale tehotenstvo môže viesť k trvalým zmenám vo vašom tele, vysvetľuje Wu.

"(Niektorí ľudia majú) kŕčové žily na nohách počas tehotenstva a niekedy po dieťati nezmiznú," hovorí a dodáva veci ako hemoroidy vyvinuté počas tehotenstva nikdy nezmiznú. Strie môžu vyblednúť, ale môžu pretrvávať po zvyšok vášho života.

Viac:Britney Spears hovorí, že tehotenstvo je „ťažké“ kvôli minulej perinatálnej depresii. Čo je to?

Používateľka @heyseantaylor šokovala divákov (aj samu seba) po zdieľaní videa o zmenách zdravia zubov počas tehotenstva. „Nejako je každá nová informácia o tehotenstve horšia ako posledná vec, ktorú som počula,“ hovorí. Iní sa poklonili do sekcie komentárov. "Mojim sestrám (sic) zuby sa začali rozpadať a rozpadávať v ústach," napísal jeden.

Používateľ @savannahglembin sa podelil o to, ako popôrodné kŕče počas dojčenia prichádzajú „priamo z pekla“, pričom získal viac ako 890 000 lajkov.

Je pravda, že všetky tieto veci sa môžu stať.

Zatiaľ čo popôrodné kŕče netrvajú večne, môže sa to stať v dôsledku toho, že sa maternica snaží stiahnuť späť do svojho pravidelného tvaru a veľkosti, vysvetľuje Wu.

Zuby sa môžu tiež posúvať alebo byť inak ovplyvnené, pretože tehotenstvo vyžaduje veľa vápnika.

"Vaše zuby môžu byť trochu krehké. Pacienti budú hlásiť prasknutie zuba alebo odštiepenie zubov počas tehotenstva, to je celkom bežné," dodáva Wu. "A niekedy ľudia prídu o zub, najmä ľudia, ktorí mali veľmi zlú starostlivosť o zuby alebo mali nízky príjem vápnika v rokoch budovania kostí."

A kým niektoré popôrodné brušká sa ľahšie odrazia, iné to môžu mať s rekonvalescenciou ťažšie.

Ak je diastáza recti mierna, panvový fyzikálny terapeut môže pracovať s pacientmi, aby im pomohol zmenšiť medzeru, vysvetľuje Dr. Jessica Shepherd, OB-GYN a hlavná lekárka spoločnosti Verywell Health . Zatiaľ čo ľudia, ktorí to majú vážne, „možno budú musieť podstúpiť operáciu, aby to napravili do takej miery, akú chcú“. Toto je cesta, ktorou sa užívateľka @alliupham nakoniec vydala na zotavenie.

Viac:Rihanna zahaľuje Vogue módne baby bump, jedlá o vzťahu s A$AP Rockym

Prečo sa o niektorých podmienkach hovorí menej?

"Selektívna amnézia" je čiastočne zodpovedná za to, prečo sa niektoré tehotenské stavy nevyskytujú tak často, vysvetľuje Wu.

"Nakoniec, (keď ľudia) vidia svoje krásne deti, zabudnú na veľa z toho, čo sa stalo počas tehotenstva… Na konci zabudnete na každodenné bolesti a bolesti."

V spoločnosti sú ľudia kritizovaní aj za to, že sa sťažujú na následky pôrodu, keď máte zdravé dieťa.

"Niekedy sa čerstvá mamička cíti vinná za to, že sa sťažuje na svoje strie alebo kŕčové žily, keď všetko pre ňu a jej dieťa prebehlo dobre," hovorí Wu.

Inokedy sú bolestivejšie časti pôrodu a pôrodu zámerne utajené pred budúcimi rodičmi, aby nevzbudili strach.

„Keď máte kamarátku, ktorá je čerstvo tehotná, neskočíte do toho a poviete jej všetky strašné veci, ktoré sa jej môžu stať, čo sa nemusí stať,“ dodáva.

Aj keď tieto menej známe vplyvy pôrodu nie sú bezvýznamné, Shepherd vysvetľuje, že bezprostredne po cisárskom reze alebo vaginálnom pôrode môžu byť naliehavejšie záležitosti.

"Z klinického hľadiska sa chcem uistiť, že je niekto v bezpečí," hovorí a dodáva, že hlavným cieľom je sledovanie všetkého, čo ohrozuje život. To zahŕňa komplikácie, ako sú krvné zrazeniny, infekcia alebo nadmerné krvácanie.

Rovnováha medzi prípravou a vystrašením

Sociálne médiá uľahčujú rodičom a nádejným rodičom zdieľanie a prijímanie informácií o tehotenstve a pôrode, no pamätajte: Toto je všetko od prípadu k prípadu. Tehotenstvo, pôrod a zotavenie majú širokú škálu úrovní obtiažnosti.

"Každý symptóm má široké spektrum. Niektorí pacienti to dostanú veľmi mierne alebo niektorí pacienti to dostanú veľmi zle. Väčšinou to riešime, keď sa objavia, a snažíme sa pacientovi pomôcť, aby sa s tým vyrovnal," hovorí Wu.

Zatiaľ čo spoločnosť tlačí na rýchle „odrazenie“ od tehotenstva, Shepherd vyzýva ľudí, aby sa na niektoré z týchto popôrodných dopadov, ako je voľnejšie brucho, nepozerali ako na „zlé“.

"Niektoré z týchto stavov sa môžu vyskytnúť, ale nemali by sme sa na to nevyhnutne pozerať ako na niečo, čo je v konečnom dôsledku zlé," hovorí. "Ustúpte späť a pozrite sa na výsledok toho, čo sa práve stalo, a na zázrak toho a neklaďte taký dôraz na estetiku alebo veci, ktoré v konečnom dôsledku nezmenia kvalitu nášho života."

Namiesto nadmerných obáv, ktoré vedú k väčšej úzkosti počas už aj tak stresujúceho obdobia, lekári odporúčajú tieto tipy:

  • Nadviažte vzťah so svojím OB. Dokonca aj pred otehotnením môžete riešiť akékoľvek problémy alebo obavy. A v priebehu tehotenstva môže byť váš lekár užitočným zdrojom.
  • Vzdelávajte sa. Wu hovorí, že knihy o tehotenstve ako „Čo očakávať, keď očakávate“ poskytujú skvelý prehľad a môžu byť použité ako zdroj, keď sa objavia otázky.
  • Ale snažte sa netrápiť v predstihu. Niektoré problémy sa vyvinú až neskôr v tehotenstve alebo sa nemusia rozvinúť vôbec, takže Wu navrhuje, aby ste sa príliš nepredbiehali.
  • Udržujte veci v perspektíve. Nenechajte sa chytiť do toho, ako má tehotenstvo a popôrodné obdobie „vyzerať a cítiť“ a „unikať celej dôležitosti toho, čo sa práve stalo,“ hovorí Shepherd.

"Musíme nájsť lepšie spôsoby, ako zvýšiť pozitivitu tehotenstva a popôrodnej fázy a zároveň umožniť ženám, aby sa cítili posilnené tým, čo sa môže fyziologicky stať s ich telami," dodáva Shepherd.

Viac:Chrissy Teigen opäť podstupuje IVF. Čo ženy, ktoré sa zaoberajú neplodnosťou, nechcú počuť.

Kristen Bell, ktorá bola hlasnou zástankyňou povedomia o duševnom zdraví, sťahuje oponu, aby sa podelila o to, ako si ona a manžel Dax Shepard navzájom pomáhali v ťažkých časoch počas pandémie.

„Na začiatku pandémie sme si boli po krku a potom sa všetky dvere v našom dome zamkli, akoby sme museli zostať vnútri, a povedali sme si: „Fuj, musíme sa vysporiadať s nepríjemnosťami, Bell povedala v utorok v relácii The Ellen DeGeneres Show.

Títo dvaja sa zapísali na párovú terapiu a vlani na jeseň opäť čelili ťažkostiam, keď Shepard, ktorý bol 16 rokov triezvy od alkoholu a kokaínu, po nehode na motorke znovu dostal lieky proti bolesti na predpis.

Bell v utorok oznámil, že ich spoločný terapeut navrhol iný prístup k práci cez konflikty.

"Navrhol, aby sme išli na terapiu oddelene, trochu preto, aby sme sa o sebe mohli (vyjadrujúco) porozprávať," povedal Bell. "A urobili sme to a bolo to skvelé. To, čo sme robili posledných pár mesiacov je, že každé dva týždne alebo tak nejako uvidím (nášho terapeuta) Harryho cez Zoom a posťažujem sa na Daxa a potom mi dá mi všetky dôvody, prečo sa mýlim, a potom Dax urobí to isté."

Na záver povedala: „A potom, keď sa večer stretneme, sa opäť milujeme, pretože naše skrinky na náradie sú väčšie.“

Povedomie o duševnom zdraví: Ako sa starať o seba

Bell predtým hovorila o riešení úzkosti a depresie od svojich 18 rokov, čo podľa nej ešte zhoršili výzvy COVID-19.

Vstúpil: Shepard, ktorý jej dal tvrdú lásku, ktorú bolo spočiatku ťažké prijať: "Hej, rýchlo, pomáhaš niekomu tým, že sedíš a plačeš v posteli, alebo si len zhovievavý?" “ spomenula si na neho. „Buď vstaň a daruj peniaze, alebo daruj svoj čas, alebo urob niečo, čím pomôžeš, alebo vezmi ten príbeh, daj mu trochu lásky a poď sem a buď dobrou mamou a dobrou manželkou a dobrou priateľkou a ži svoj život. na počesť utrpenia, ktoré sa deje vo svete.“ "

"Ako sa opovažuješ?" povedala najprv, ale vedela, že to bolo nakoniec to, čo potrebovala počuť. Rozhovor ju podnietil, aby darovala No Kid Hungry a darovala krv Centru krvi a krvných doštičiek UCLA.

Bell si naklonila klobúk pred Shepardom ako niekým, kto „povyšuje zraniteľnosť na obsedantnú úroveň“.

Viac:Dax Shepard hovorí, že je „vďačný“, ale nesúhlasí s reakciou fanúšikov na jeho nedávnu recidívu

Shepard odvtedy otvorene hovorí o svojom odhodlaní vrátiť sa späť na trať a otvorene sa podeliť o to, čo sa stalo, s verejnosťou a so svojimi a Bellovými malými dcérami, 8-ročným Lincolnom a 6-ročnou Deltou.

„Ak sa máme porozprávať o tom, kto je nútený koho pestovať, pripíšem mu uznanie,“ povedala Bell o svojom manželovi. dokázal mi, že je odhodlaný sa rozvíjať a miluje osobný rast.“

„Prvý pohľad na rovnosť“: Nová detská kniha Kristen Bell nabáda deti aj dospelých, aby sa zamerali na spoločné veci

Tipy na kontrolu duševného zdravia

Pre ostatných, ktorí môžu mať problémy, odborníci na duševné zdravie odporúčajú, aby každý vykonával pravidelné kontroly duševného zdravia, aby zhodnotil svoju vlastnú pohodu – netreba čakať, kým sa veci zhoršia. Nižšie uvádzame niekoľko spôsobov, ako môžete skontrolovať svoje duševné zdravie:

  • Nájdite si pokojné miesto: Keď je multitasking štandardom, môže byť ťažké počúvať, čo nám náš mozog hovorí, keď pracujeme, staráme sa o druhých alebo keď sme rozptýlení.
  • Začnite s veľkým obrázkom: Máte problémy s plnením svojich každodenných úloh? To môže byť znakom toho, že veci nie sú správne.
  • Pozrite sa na svoje pocity a správanie: Všimli ste si zmenu v tom, ako reagujete na ostatných alebo na svoje vlastné činy? Katastrofujete viac ako zvyčajne? Vyhýbaš sa ľuďom?
  • Pozrite sa na svoje telo: Ako spíte a jete? Škríte zubami alebo si všímate zvýšenie svalového napätia na krku či ramenách? Ste aktívny ako zvyčajne?

Ľudia by mali robiť tieto kontroly, aj keď práve nemajú problémy. Je oveľa jednoduchšie kríze predchádzať, ako sa z nej dostať.

Viac: Som v poriadku? Ako urobiť vyšetrenie duševného zdravia

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, možno zápasíte so samovražednými myšlienkami, môžete kedykoľvek počas dňa alebo v noci zavolať na tiesňovú linku národnej prevencie samovrážd USA na číslo 800-273-TALK (8255), alebo môžete chatovať online.

Crisis Text Line tiež poskytuje bezplatnú, 24/7, dôvernú podporu prostredníctvom textových správ ľuďom v kríze, keď vytočia číslo 741741.

Americká nadácia pre prevenciu samovrážd má zdroje, ktoré vám môžu pomôcť, ak potrebujete nájsť podporu pre seba alebo niekoho blízkeho.

Prispieva: Alia E. Dastagir

Vedeli ste, že pozorujeme, že osamelí pacienti pociťujú štyrikrát väčšie riziko opätovného prijatia do nemocnice do jedného roka od prepustenia? [1] Alebo, že osamelosť je spojená s dvojnásobným rizikom Alzheimerovej choroby? [2] Čo tak, že seniori, ktorí uvádzajú, že sú sociálne izolovaní, majú o 64 percent zvýšené riziko vzniku klinickej demencie? [3]

Contents