Kõigi kaloririkaste jookide väljajätmine on hea viis

Paljud süsivesikuid sisaldavad toidud võivad teie veresuhkru taset negatiivselt mõjutada. Alkoholi, praetud toitude, raskete süsivesikute ja muude toitude piiramine võib aidata teil säilitada püsivat veresuhkru taset.

Peamised äravõtmised:

 • Toidu targalt valimine võib vähendada veresuhkru hüppeid.
 • Diabeediga hästi toimetulemiseks valige madala süsivesikute sisaldusega toidud.
 • Piirake maiustusi, praetud toite, magusaid jooke, sealhulgas mahla, rafineeritud süsivesikuid ja alkoholi.

Kui teil on eeldiabeet või diabeet, peate söömise valimisel silmas pidama mõnda asja. Kõige olulisem on mõelda, kas toit võib põhjustada teie veresuhkru taseme tõusu. Eriti oluline on jälgida oma süsivesikute tarbimist, sest süsivesikud lagunevad organismis glükoosiks ja see mõjutab otseselt teie veresuhkrut. Aja jooksul püsivad veresuhkru tõusud suurendavad diabeedi sümptomite süvenemise riski, mis võib põhjustada diabeedi tüsistusi.

Toidud, mida diabeedi korral vältida

Üle 420 miljoni inimese maailmas on diabeet. Viimasel ajal on kvaliteetsed teadusuuringud näidanud, et süsivesikutevaese dieediga saab diabeeti parandada või isegi tagasi pöörata. Ajakirjas British Medical Journal avaldatud 2021. aasta süstemaatilises ülevaates ja metaanalüüsis vaadeldi kahtekümmet kolme madala ja väga madala süsivesikusisaldusega randomiseeritud kontrollitud uuringut. Nad leidsid, et diabeediga inimestel põhjustas madala süsivesikute sisaldusega dieedi järgimine kehakaalu langust, madalamaid triglütseriidide tasemeid, väiksemat sõltuvust insuliinist ja mõnel juhul isegi diabeedi remissiooni.

Seda silmas pidades on siin viis toitu, mida piirata, kui teil on diagnoositud diabeet või eeldiabeet.

1. Maiustused

Nende hulka kuuluvad suhkrurikkad toidud, nagu jäätis, küpsised, kommid, magus leib ja muud magustoidud. Suhkrulisandiga toidud on diabeedi korral üks parimaid asju, mida piirata või vältida, kuna need võivad põhjustada teie veresuhkru taseme kiiret tõusu. Veresuhkru tõus tekib siis, kui teie verre koguneb liiga palju suhkrut või glükoosi. Suhkru molekulid on teravad ja võivad aja jooksul kahjustada veresooni, elundeid ja muid kehakudesid.

Oluline on meeles pidada, et magusained, nagu mesi ja vahtrasiirup, võivad olla looduslikud, kuid võivad siiski põhjustada veresuhkru tõusu. Enamik inimesi ei taha maiustustest täielikult loobuda, seega vali magusained targalt. Saate kodus ise magustoite valmistada, kasutades suhkruvabu magusaineid, nagu Monk puuviljad või Stevia. Enamikus toidupoodides on mitmesuguseid looduslikke ja kunstlikke magusaineid, mis ei sisalda suhkrut.

2. Praetud toidud

Praetud toitude hulka kuuluvad friikartulid, praekana, sõõrikud, maisikoerad, munarullid, sibularõngad ja muud toidud. Ameerika Diabeediassotsiatsiooni (ADA) andmetel näitavad uuringud, et praetud toitude lisamine oma dieeti võib vähendada soolestiku mikrobiota rikkust. Mõned uuringud näitavad, et rohkem praetud toite söömine toob kaasa kaalutõusu, kõrge vererõhu ja kõrge kolesteroolitaseme – kõik asjad, mis võivad põhjustada II tüüpi diabeeti või seda süvendada.

Samuti tekitab muret restorani fritüürides olevate ülekuumutatud õlide kasutamine kogu päeva jooksul ikka ja jälle. ADA hoiatab, et taimeõlide sel viisil kasutamisel võivad õlid oksüdatsiooniprotsessi käigus halveneda ja laguneda. See võib tekitada kahjulikke aineid, mida teadlased pole veel täielikult testinud. Teie parim valik on vältida või piirata praetud toite, kui teil on diabeet.

3. Suhkrurikkad joogid, sh mahl

Joogid, millele on lisatud suhkrut, roosuhkrut või kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit, võivad veresuhkru taset väga kiiresti tõsta. Sooda, energiajoogid, spordijoogid ja isegi puuviljamahl on vähe toitvad või üldse mitte, kuid neil on kõrge suhkrusisaldus. Kuna need on vedelikud ja neid ei pea maos nagu toit lagundama, jõuavad suhkrurikkad joogid vereringesse kiiremini, põhjustades veresuhkru tõusu.

Kõigi kaloririkaste jookide väljajätmine on hea viis. Tavaliste sooda- või spordijookide asemel proovige nende nullkalorilisi kolleege. Kui isutab puuviljamahla, on parem valik süüa tervet puuvilja, mis sisaldab kiudaineid, mis aeglustavad seedimist ja seega veresuhkru hüppeid. Kui olete harjunud, et kohvi sees on suhkur, proovige selle asemel suhkruvaba magusainet.

4. Rafineeritud süsivesikud

Rafineeritud süsivesikutest, nagu sai, valge riis ja pasta, on eemaldatud enamik kiudaineid ja toitaineid ning alles on jäänud vaid tärklis, milles on vähe toitaineid. Toitainete ja kiudainete puudumise tõttu tõstavad rafineeritud süsivesikud veresuhkru taset kiiremini kui liitsüsivesikud. Komplekssed süsivesikud, nagu täisteraleib, pruun riis ja oad, mõjutavad endiselt veresuhkru taset, kuigi mitte nii märgatavalt kui rafineeritud süsivesikud.

Uuringud näitavad, et rohke rafineeritud süsivesikute söömine võib põhjustada II tüüpi diabeeti või süvendada seda. Ameerika Diabeediassotsiatsioon hoiatab, et töödeldud, rafineeritud süsivesikuid sisaldavad toidud mõjutavad teie veresuhkrut kiiremini ja sisaldavad sageli vähem kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid.

5. Alkohol

Me teame, et alkohol võib olla täis tühje kaloreid ja ei anna mingit toitumist, kuid kui teil on diabeet või eeldiabeet, tuleb arvestada ka muude asjadega. Ameerika Diabeediassotsiatsiooni andmetel võib alkoholi joomine selliste ravimite nagu insuliin ja sulfonüüluurea võtmise ajal põhjustada hüpoglükeemiat (madal veresuhkur).

Tühja kõhuga joomine võib olukorda hullemaks muuta. ADA ütleb, et joomine, kui te pole söönud, põhjustab maksas alkoholi metabolismi, selle asemel, et aidata säilitada veresuhkru taset, seega suureneb hüpoglükeemia oht.

Diabeedi või eeldiabeedi korral on alkoholi joomise teine ​​probleem see, et hüpoglükeemia sümptomid on sarnased joobeseisundi sümptomitega. Nende sümptomite hulka kuuluvad unisus, kõnehäired, kõndimisraskused ja vaimne segadus. Neid võib olla raske eristada, mistõttu võib teie veresuhkur langeda ohtlikult madalale tasemele.

Mõnedel inimestel on hüpoglükeemia teadmatus – seisund, mille puhul neil on raskusi veresuhkru languse tunnet ära tunda. See võib olla ohtlik segu. Kui teil on diagnoositud diabeet, on teie parim valik alkoholi rangelt piirata või vältida.

Diabeedi või prediabeediga elamine võib olla keeruline, kuid teatud toitude vältimine või piiramine võib aidata tagada, et hoolitsete enda eest parimal võimalikul viisil. Järgige täisväärtuslikku toitu, eriti tervislikke rasvu ja valku sisaldavaid toite, ning võtke süsivesikutega rahulikult. See võib aidata teie veresuhkru taset stabiilsena hoida ja vähendada diabeedi tüsistuste riski tulevikus.

Sugu mõjutab inimeste tervist kogu maailmas. See mõjutab inimese kokkupuudet haigustega, juurdepääsu tervishoiule, hügieenile ja kanalisatsioonile. Erinevast soost inimesed on bioloogiliselt ja füsioloogiliselt erinevad. See toob kaasa erinevuse nende vastuvõtlikkuses haigustele.

Peamised äravõtmised:

 • Sugu hõlmab meeste ja naiste sotsiaalselt konstrueeritud omadusi.
 • Sugu võib mõjutada haavatavust ja vastuvõtlikkust erinevatele haigustele ning nende tervisemõjusid.
 • Soospetsiifiliste geneetiliste, hormonaalsete, elustiili ja käitumuslike tegurite tõttu mõjutavad paljud haigused mehi ja naisi erineval määral.

Uurime, miks sugu muudab inimese teatud haiguste suhtes haavatavaks.

Soolised erinevused ja haigused

Sugu paneb mehed ja naised kogema haigusi erinevalt. Selliste erinevuste põhjuseks on mitmed soopõhised tegurid. Selliste tegurite teadvustamine on oluline nende haiguste tekkeriski vähendamiseks.

Rinnavähk

Rinnavähk on seisund, mis esineb kõige sagedamini naistel. See tekib siis, kui rinnarakud kasvavad kontrolli alt välja. Rinnad koosnevad sagaratest, kanalitest ja sidekoest. Rinnavähk võib alata mis tahes rinnaosast ja rasked juhud võivad levida teistesse kehaosadesse.

Rinnavähk on Ameerika Ühendriikide naiste seas levinuim vähk teine. Umbes 1 naisel 8-st diagnoositakse elu jooksul rinnavähk.

Rinnavähk tekib enamikul naistel teatud riskitegurite tõttu, näiteks:

 • Mutatsioonid teatud geenides, nagu BRCA1 ja BRCA2
 • Menstruatsiooni algus enne 12. eluaastat ja menopaus pärast 55. eluaastat
 • Tihedate rindadega
 • Varem diagnoositud vähk
 • Vananemas
 • Kui perekonnas on esinenud rinna- või munasarjavähki

Kuigi mõningaid riskitegureid, nagu perekonna ajalugu või vananemine, ei saa vältida, saavad naised rinnavähi riski vähendada järgmistel viisidel:

 • Tervisliku kehakaalu säilitamine
 • Olles füüsiliselt aktiivne
 • Alkoholi joomise vältimine
 • Imetavad lapsed võimalusel

Naised, kes saavad hormoonasendusravi või kasutavad suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid, peavad oma riskide osas oma arstiga nõu pidama.

Osteoporoos

Osteoporoos on luutiheduse vähenemine, mis põhjustab luude nõrgenemist. Naistel on suurem risk haigestuda osteoporoosi, kuna menopausi ajal toimuvad hormonaalsed muutused mõjutavad otseselt luutihedust.

Naissuguhormoon östrogeen on luude tervise säilitamiseks hädavajalik. Selle hormooni tase langeb pärast menopausi ja võib põhjustada luutiheduse kiiret vähenemist. Ajakirjas Journal of Clinical Medicine Research avaldatud uuringu kohaselt esineb osteoporoosi naistel neli korda sagedamini kui meestel.

Teised tegurid, mis võivad kaasa aidata naiste suuremale osteoporoosiriskile, on järgmised:

 • Varajane menopaus enne 45. eluaastat
 • Menstruatsioonide puudumine üle 6 kuu
 • Emaka eemaldamine enne 45. eluaastat

Osteoporoosi riski saab vähendada järgmistel viisidel:

 • Regulaarselt treenides
 • Tervisliku ja tasakaalustatud toitumise söömine
 • D-vitamiini toidulisandite võtmine
 • Suitsetamise ja alkoholi joomise vältimine

Kuseteede infektsioonid (UTI)

Kuseteede infektsioon tekib siis, kui bakterid sisenevad kuseteedesse ja põhjustavad infektsioone. Harvadel juhtudel võivad seened nakatada ka kuseteede. Naistel on UTI-d tõenäolisem kui meestel mitmete tegurite tõttu, näiteks:

 • Lühem ureetra
 • Seksuaalne aktiivsus, mis ärritab kusiti
 • Hormonaalsed muutused kuseteedes raseduse ajal
 • Nõrgenenud vaagnalihased pärast sünnitust või vananemisest
 • Ureetra või tupe naha hõrenemine pärast menopausi
 • Rasvumine
 • Diabeet
 • Kõhukinnisus

UTI-de riski saab vähendada:

Lisateabe saamiseks külastage veebisaiti active keto gummies official top .

Contents