Rishikimi i Rower Nordictrack: Pro dhe Cons

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

Nordictrack ofron një gamë të rowers me karakteristika të ndryshme. Makinat e kanotazhit, ose rowers shtëpie, imitojnë lëvizjen e kanotazhit në ujë dhe sigurojnë stërvitje me trup të plotë.

Ky artikull diskuton markën Nordictrack dhe rishikon makinat e tyre të kanotazhit. Ai gjithashtu eksploron disa përfitime dhe rreziqe të mundshme shëndetësore, të mirat dhe të këqijat, dhe alternativat e rowers.

Mësoni më shumë rreth Nordictrack këtu.

Përmbledhje e markës Nordictrack

Nordictrack ka funksionuar që nga viti 1975 dhe ofron pajisje të ndryshme të palestrës në shtëpi. Kompania prodhon makina me vrap, rutine, biçikleta shtëpie dhe makina eliptike, midis produkteve të tjera.

Nordictrack ofron një aplikacion pajtimi, IFIT, i cili ofron një sërë programesh stërvitje. Me aplikacionin, individët mund të përfshihen në peshë trupore, joga, trainim ndër-dhe seanca të gjalla. Kompania ofron një provë falas 30-ditore për ata që shkarkojnë IFIT. Reputacioni

Reputacioni

faqet e produkteve të Nordictrack kanë shumë vlerësime pozitive, të cilat përqendrohen në cilësinë e produkteve të kompanisë dhe programet e stërvitjes së IFIT. Individët thanë se trainerët e tyre dhanë udhëzime dhe reagime të qarta për t’i ndihmuar ata të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit.

Në kohën e botimit, Nordictrack gjithashtu ka një vlerësim 3.4 në TrustPilot.

Sidoqoftë, rishikimet negative raportuan klientët që morën produkte të dëmtuara dhe se përfaqësuesit e kompanisë nuk ishin në gjendje t’i zëvendësonin ato. Ata gjithashtu thanë që përdoruesit kishin vështirësi në sigurimin e rimbursimeve nga Nordictrack.

Lista e Produkteve

Njerëzit mund të gjejnë tre makina të ndryshme të kanotazhit në faqen e internetit të Nordictrack.

Eachdo makinë vjen me një anëtarësim 1-vjeçar të familjes IFIT. Përmes aplikacionit, trainerët e kompanisë mund të rregullojnë nga distanca rezistencën dixhitale të një individi, duke i lejuar njerëzit të përqëndrohen vetëm në stërvitjen e tyre. Rowers gjithashtu vijnë me rezistencë manuale të ajrit për intensitet të shtuar.

Rowers të Nordictrack kanë një dizajn të palosshëm dhe një kapacitet përdoruesi prej 250 paund.

Përveç kësaj, ato vijnë me

 • një garanci kornizë 10-vjeçare
 • Një garanci e pjesëve 2-vjeçare
 • a Garancia e Punës 1-vjeçare
 • Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e produktit janë thjesht të bazuara në kërkime.

  RW600 vjen me një ekran me prekje të lartë me 10 inç (në) me definicion të lartë, një port audio ndihmës dhe dy folës të amplifikuar dixhitalisht 2-in.

  Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • 26 Nivelet e Rezistencës
 • Pedalet e tepërta të Pivoting dhe Rripat e Rregullimit të Këmbëve
 • Inercia Flywheel e përmirësuar e inercisë
 • doreza e butë
 • sedilje ergonomike, e formuar
 • Hekurudha e sediljes së çelikut të tepërt
 • Deri në pesë profile të IFIT

Makina gjithashtu mund të gjurmojë përparimin dhe statistikat e ushtrimit të individit.

Njerëzit gjithashtu mund të lidhin kufjet e tyre Bluetooth me Rower të Nordictrack për të dëgjuar muzikë dhe për të ndjekur udhëzimet e trainerit të tyre.

RW600 ka dimensionet e mëposhtme:

 • Gjatësia: 87.02 në
 • Gjerësia: 22 në
 • Lartësia: 47.24 në

Dyqan tani

Disa nga tiparet e Nordictrack RW700 përfshijnë:

 • Një ekran me prekje të lartë me 14-in e rrotullimit të lartë
 • Në kohë reale Ndjekja e statistikave
 • 26 Nivelet e Rezistencës
 • Pedalet e tepërta kryesore dhe shiritat e rregullueshëm të këmbëve
 • Doreza Ergonomike SoftTouch

Pajisjet gjithashtu Vjen me një port muzikor ndihmës dhe dy folës të amplifikuar dixhital 2-in. Ai gjithashtu përfshin rrota transporti të montuara para për transportueshmëri më të lehtë.

Konsumatorët Nordictrack mund të krijojnë deri në pesë profile të IFIT për anëtarët e familjes që të përdorin pajisjen dhe të marrin pjesë në programet e stërvitjes.

Dimensionet e këtij Rower janë:

 • Gjatësia: 87 në
 • Gjerësia: 22 në
 • Lartësia: 47 në

Dyqan tani

Nordictrack RW900 përmban një ekran të zgjuar 22-in rrotullues dhe pjerrësi. Ajo gjithashtu vjen me një veçori gjurmimi që lejon individët të dinë efektivitetin e stërvitjeve të tyre.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • 26 Nivelet e Rezistencës
 • Deri në katër profile të IFIT
 • Pedalet e tepërta të pivotimit dhe shiritat e këmbëve të rregullueshme.
 • Rrotat e transportit të montuara në pjesën e përparme
 • doreza ergonomike e butë

Rower gjatë stërvitjeve.

RW900 ka dimensionet e mëposhtme:

 • Gjatësia: 86.5 në
 • Gjerësia: 22 në
 • Lartësia: 50.4

Dyqan tani

pro dhe kundër

Para se të blini një Rower Nordictrack, njerëzit mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë të mirat dhe të këqijat.

Pro

Pro blerja nga Nordictrack përfshijnë:

 • politikën e kthimit 30-ditor: Nëse njerëzit kanë ndonjë problem me makinën e tyre të kanotazhit, ata munden Kthejeni atë për një zëvendësim ose rimbursim.
 • Planet e financave: Nordictrack ofron plane financimi për njerëzit që dëshirojnë të paguajnë me këste mujore.
 • Monitorimi i performancës: Pajisjet mund të gjurmojnë dhe monitorojnë performancën e një personi, gjë që mund t’i ndihmojë ata të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit.
 • money amulet mashtrim

 • Dizajni i hapësirës së hapësirës: Një individ ka mundësinë e palosjes së rrobave të tyre pas çdo stërvitje nëse kanë hapësirë të kufizuar për ruajtje.
 • Në sigurimin e rimbursimeve
 • Njerëzit duke e tepruar dhe dëmtuar veten e tyre për të arritur qëllimin e tyre të fitnesit – në vend të kësaj, fillojnë ngadalë dhe rrisin intensitetin e stërvitjes gradualisht

përfitimet shëndetësore dhe rreziqet

Shoqata Amerikane e Zemrës (AHA) rekomandon që njerëzit të kryejnë të paktën 150 minuta aktivitet aerobik me intensitet të moderuar ose 75 minuta aktivitete të fuqishme aerobike në javë. Ata gjithashtu mund të bëjnë një kombinim të të dy llojeve të ushtrimeve dhe t’i përhapin ato gjatë gjithë javës.

AHA gjithashtu këshillon individët të përfshihen në aktivitet të forcimit të muskujve me intensitet të moderuar deri në javë të lartë dy herë në javë.

Këshilli Amerikan për Ushtrime thotë se individët duhet të shtojnë ushtrime me vrap në rutinën e tyre të stërvitjes. Këto synojnë grupe të shumta të muskujve dhe ofrojnë një stërvitje me trup të plotë, kardiovaskular dhe për ndërtimin e muskujve. Ushtrimet e kanotazhit janë gjithashtu pa peshë, kështu që ato nuk bëjnë shumë presion në nyjet e një individi.

Për më tepër, ushtrimet e moderuara të kanotazhit mund të digjen kalori 210–440, në varësi të intensitetit.

Vrapimi mund të jetë gjithashtu i sigurt për njerëzit me vizion të ulët. Një studim i vitit 2015 zbuloi se individët me vizion të ulët që ushtruan në makina me kanotazh pësuan ulje të masës së yndyrës, përqindje totale të yndyrës së trupit dhe nivele të kolesterolit.

Një studim i vitit 2016 zbuloi se dhimbja e shpinës është e zakonshme te njerëzit që merren me aktivitete me kanotazh. Studiuesit vërejnë se dëmtimet e kanotazhit zhvillohen kur një person tejkalon një makinë me kanotazh, por këto madje mund të ndodhin gjatë konkurrencës ose trajnimit për kanotazh në natyrë.

Sidoqoftë, makinat me kanotazh mund të mos jenë pajisjet më të mira të palestrës në shtëpi për ata me dhimbje të shpinës.

Me këtë në mendje, një përmbledhje e vitit 2020 rekomandon që prodhuesit të testojnë rowers e tyre për dhimbje, fleksibilitet dhe forcë për të ndihmuar në parandalimin e dëmtimeve.

alternativa

Kompanitë e ngjashme që prodhojnë makina me kanotazh përfshijnë:

 • : prodhon makina me kanotazh dhe pajisje të tjera të palestrës në shtëpi si dyshekë, blloqe yoga, dhe dhe grupe të brezit të rezistencës. Ajo ofron më shumë se 2,000 stërvitje për kanotazh, joga, pilates dhe trajnim të forcës. Mësoni më shumë rreth Hydrow këtu.
 • Shëndeti me diell & amp; Fitnes: Shet katër lloje të makinave me kanotazh si magnetik, ujë, tifoz dhe rowers hidraulikë. Ajo ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe transportin falas me porosi mbi 99 dollarë.
 • : Stamina prodhon makina me kanotazh dhe pajisje të tjera të palestrës në shtëpi, siç janë stridat kompakte, biçikletat e ushtrimeve dhe reformatorët. Rowers e tyre variojnë nga rreth 180-2,000 dollarë.

Mësoni për disa nga makinat më të mira të kanotazhit këtu.

Individët gjithashtu mund të marrin në konsideratë pajisje të tjera të palestrës në shtëpi, të tilla si:

 • Biçikleta Ushtrimi: Siguroni një stërvitje me ndikim të ulët që mund të ndihmojë në forcimin e eshtrave dhe nyjeve. Ata mund t’i përshtaten individëve me lëndime të përbashkëta.
 • Ellipticals: Ato janë makina të palëvizshme të ushtrimeve që ofrojnë një stërvitje aerobike me ndikim të ulët pa aplikuar shumë presion në nyje. Njerëzit i përdorin ato për të ngjitur shkallët, vrapojnë ose ecin.
 • Treadmills: Makina shtëpie që lejojnë njerëzit të ecin ose të vrapojnë në një vend. Individët mund të marrin në konsideratë sasinë e hapësirës së ruajtjes që ata kanë përpara se të blejnë këtë pjesë të madhe të pajisjeve të palestrës në shtëpi.
 • Makineritë e kanotazhit të Nordictrack mund të ndihmojnë individët të stërviten për kanotazh në natyrë. Dizajni i tyre i palosshëm gjithashtu mund t’i përshtatet atyre me hapësirë të kufizuar ruajtjeje.

  Një person mund të dëshirojë të marrë parasysh udhëzimet e prodhuesit për të parandaluar dëmtimet dhe të kërkojë këshilla mjekësore nëse ata po përjetojnë dhimbje në shpinë.

  Njerëzit të cilët nuk ushtrojnë rregullisht dhe duke parë blerjen e Rower -it të tyre të parë mund të kenë nevojë të fillojnë ngadalë dhe gradualisht të rrisin intensitetin e tyre të stërvitjes.

  Ju lutemi vini re: Lajmet mjekësore sot nuk nënkuptojnë garanci të fitnesit për një qëllim të veçantë ose miratojnë ndonjë prej këtyre aplikacioneve. Këto aplikacione nuk janë vlerësuar për saktësi mjekësore nga lajmet mjekësore sot. Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) nuk i ka aprovuar ato përveç nëse tregohet ndryshe.

  Lajmet Mjekësore Sot ka udhëzime të rrepta ndihmuese dhe tërheq vetëm nga studimet e rishikuara nga bashkëmoshatarët, institucionet e kërkimit akademik dhe revistat dhe shoqatat mjekësore. Ne shmangim përdorimin e referencave terciare. Ne i lidhim burimet parësore – përfshirë studimet, referencat shkencore dhe statistikat – brenda secilit artikull dhe gjithashtu i rendisim ato në seksionin e burimeve në fund të artikujve tanë. Ju mund të mësoni më shumë rreth asaj se si ne sigurojmë që përmbajtja jonë është e saktë dhe aktuale duke lexuar politikën tonë editoriale .